POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W GRODZISKU MAZOWIECKIM PROWADZI NABÓR NA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ

Data: 16.11.2022 r., godz. 14.05    280
Przyjdź na dzień otwarty i dowiedz się jak zostać rodziną zastępczą.

Spotkaj się ze specjalistami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim. Już  1 grudnia 2022 r. przy ul. Żydowskiej 19 (II piętro, sala konferencyjna nr 6) w godzinach 10-18 odbędzie się dzień otwarty na którym dowiesz się czy tworzenie rodziny zastępczej dla dzieci potrzebujących wsparcia jest właśnie dla Ciebie. 

Na wszystkie nurtujące pytania odpowiedzą koordynatorzy Zespołu Pieczy Zastępczej, psycholog, pedagog oraz trenerzy szkolący kandydatów na rodziców zastępczych. Opowiedzą  m.in. o tym czym jest piecza zastępcza i jakie są jej formy, odpowiedzą na pytania i wątpliwości dotyczące roli opiekuna zastępczego oraz jakie należy spełnić warunki, by uzyskać taki status. Przedstawią formy wsparcia rodzin zastępczych m.in. finansowego, specjalistycznego a także współpracy z koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej. 

Pracownicy Zespołu Pieczy Zastępczej pozostają do dyspozycji również pod numerem telefonu: (22) 724-15-70 wew. 34, 35, 36, 37 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy PCPR. 

Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami dotyczącymi rodzicielstwa zastępczego dostępnymi na stronie naszego Centrum:
http://www.pcpr.powiat-grodziski.pl/info/zawartosc/18
http://www.pcpr.powiat-grodziski.pl/info/zawartosc/33