VII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych OGRODY INTEGRACJI

VII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych OGRODY INTEGRACJI w roku 2011 odbywał się pod hasłem UWIERZ W SIEBIE.

W Grodzisku Mazowieckim od siedmiu lat, co roku spotykamy się na przeglądzie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych.

Przegląd tak wpisał się w kalendarz lokalnych imprez, że już nikt nie wyobraża sobie żeby Przeglądu nie było. Ideą jest prezentacja umiejętności i wrażliwości osób niepełnosprawnych. Pokazanie, że chociaż są niepełnosprawni to mogą wnieść wiele do społeczeństwa w tym jest inne spojrzenie na świat, inny system wartości. Osoby sprawne mogą się przekonać, że człowiek niepełnosprawny ma trochę inne potrzeby wynikające z dysfunkcji, jednak przy wsparciu osób zdrowych może funkcjonować w społeczeństwie, jako pełnoprawna jednostka.

W przeglądzie jak co roku biorą udział osoby niepełnosprawne z różnych placówek terapeutycznych, ale także osoby indywidualne prezentujące twórczość plastyczną.

Sceniczne prezentacje ocenia i podziwia bardzo licznie zgromadzona publiczność i profesjonalne Jury . W tym roku pod przewodnictwem znanego satyryka Pawła Dłużewskiego. Gościliśmy też Panią Krystynę Prońko, Marię Winiarską, Janusza Tylmana, Dariusza Wnuka, Joannę Cichoń, Danutę Borys i Ryszarda Krawczyka oraz psychologów Państwa Mosakowskich.

Sponsorami Imprezy są władze lokalne świetnie rozumiejące potrzeby środowiska osób niepełnosprawnych a także pracodawcy, właściciele firm i przedsiębiorstw, którym przy tej okazji serdecznie dziękujemy.

ikonaikonaikona
ikonaikonaikona
ikonaikonaikona
ikonaikonaikona
ikonaikonaikona
ikonaikonaikona
Strona oglądana: 2371 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Adam Podemski, data: 03.10.2011 r., godz. 14.22
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 03.10.2011 r., godz. 14.22
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
03.10.2011 r., godz. 14.22Adam PodemskiDodanie strony

Stopka

© 2012 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Zawartość merytoryczna: GRAŻYNA WALCZYK, e-mail: biuro@pcprgrodzisk.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 30 kwietnia 2009 r.