PIKNIK RODZINNY 2019

(Zam: 31.05.2019 r., godz. 12.28)
Relacja z pikniku.
Rodzicielstwo zastępcze to nie zawód, a jedna z najpiękniejszych i najbardziej potrzebnych misji jakiej może podjąć się człowiek. Przyjąć do własnej rodziny dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę, opiekę i wychowanie, często także wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To doprawdy jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uznając potrzebę poprawy losu dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich naturalnych rodzinach oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce dzień 30 maja ustanowił Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

16 czerwca 2019 roku w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w powiecie grodziskim Starosta Powiatu Grodziskiego Pan Marek Wieżbicki oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim zorganizowali Piknik Rodzinny dla rodzin zastępczych i dzieci w nich przebywających z terenu Powiatu Grodziskiego, a także mieszkańców Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Piknik ten był formą podziękowania rodzinom zastępczym za ich trud i poświęcenie w pełnieniu tej funkcji, a także okazją do podzielenia się swoim doświadczeniem, radością i troskami dnia codziennego. Dał także sposobność do integracji rodzin zastępczych i aktywnego spędzania czasu wspólnie.

W tym roku gościliśmy w Miasteczku Westernowym Wild West City w Runowie. W trakcie Pikniku odbyły się gry, zabawy dla dzieci i całych rodzin, przewidziane było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, w tym: dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany skakaniec, szukanie złota w piasku oraz malowanie buziek. Dużo radości zgromadzonym gościom sprawiły zabawy z elementami rywalizacji tj.: przeciąganie liny, strzelanie z łuku, rzut podkową, mecz w piłkarzyki gigant. Nie lada atrakcją była też przejażdżka konna.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy wyrażamy podziękowanie. Ponadto w szczególności dziękujemy Cukierni Błaszczyk za przekazane słodkości oraz rodzicom zastępczym i Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Grodzisku Mazowieckim za przygotowanie i podzielenie się ze wszystkimi domowymi ciastami i ciasteczkami. Zaproszonym rodzinom, dzieciom i młodzieży dziękujemy za obecność i dobrą zabawę.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto
Strona oglądana: 246 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Adam Podemski, data: 31.05.2019 r., godz. 12.28
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 31.05.2019 r., godz. 12.28
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
31.05.2019 r., godz. 12.28Adam PodemskiDodanie strony

Stopka

© 2012 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Zawartość merytoryczna: GRAŻYNA WALCZYK, e-mail: biuro@pcprgrodzisk.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 30 kwietnia 2009 r.